YAZARLARIMIZ

OKUYAN BİLİR

ALİ TURAN

1987 yılında İstanbul-Üsküdar’da dünyaya gelen Ali Turan, eğitim hayatını Üsküdar’da başarıyla tamamlamıştır. Genç yaşlarda spora duyduğu büyük tutku, ortaöğrenim ve lise yıllarında atletizmde lisanslı sporcu olarak kendini göstermiş, aynı zamanda Üsküdar’da amatör futbolculuk yaparak yeteneklerini sergilemiştir. Sporun hayatındaki önemli yeri, onu futbol ve çocuk edebiyatı üzerine ilham verici eserler yazmaya yönlendirmiştir. Ali Turan, kalemiyle sporu ve çocukların hayal dünyasını buluşturarak okurlarına eşsiz ve unutulmaz deneyimler sunan kitaplar yazmaktadır.

AZİZE SULTAN KÖMÜRCÜ

Antalya’nın Alanya ilçesinde doğmuş ve büyümüştür. Hayalperest olmaktan keyif alan yazar, macera kokulu hikâyeler yazmaktan ve çocukları ile vakit geçirmekten oldukça keyif almaktadır. Üniversiteden Fen Bilimleri öğretmeni olarak mezun olmuş ve öğrencilerine bilimi sevdirmek için deneyler peşinde koşmaktadır. Evlidir ve iki kız evlada sahiptir. Kızları ile küçük icatlar yapmayı ve onlarla hayal kurmayı seviyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Fen Bilimleri bölümünde Fen Eğitimi üzerine yüksek lisansını tamamlamış, Fen Okuryazarlığı alanında ulusal hakemli dergide makalesini yayımlamıştır. Şu an çocuk edebiyatı dergilerinde hayallerin ötesinde hikâyeleri kaleme almakta, dergi ve kitap yazarlığına devam etmektedir. Görev yaptığı ilçede bilimsel çalışmalara koordinatörlük yapmakta ve kitap sevgisi ile bilim aşkını harmanlayıp yazılarına dökmektedir.

SERVET BAL

Anamur’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Anamur’da tamamladı. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Öğretmenliğe Anamur Ortaköy Hidayet Sinanoğlu İlköğretim Okulunda başladı. Daha sonra Ağrı ili Patnos ilçesine atandı. Burada Atatürk İlköğretim Okulu, Doğansu Kız Yibo ve Sütlüpınar İlköğretim Okullarında çalıştı. 2012 senesinde Ordu Ünye Yeşilkent İlköğretim Okuluna atandı. Ünye’de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Toki Ömer Çam Ortaokullarında çalıştı. Hala da Karadeniz’in şirin ilçesi Ünye’de mesleğine devam etmektedir. İki çocuğu bulunmaktadır. İlgi alanları arasında tarih, mitoloji, astronomi, politika ve çocuk edebiyatı vardır. Kitap yazmaktaki amacını ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin keyifle kitap okumalarını sağlamak ve onları beklenen bilim, teknoloji ve uzay çağına hazırlamak olarak belirtiyor.Anamur’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Anamur’da tamamladı. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Öğretmenliğe Anamur Ortaköy Hidayet Sinanoğlu İlköğretim Okulunda başladı. Daha sonra Ağrı ili Patnos ilçesine atandı. Burada Atatürk İlköğretim Okulu, Doğansu Kız Yibo ve Sütlüpınar İlköğretim Okullarında çalıştı. 2012 senesinde Ordu Ünye Yeşilkent İlköğretim Okuluna atandı. Ünye’de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Toki Ömer Çam Ortaokullarında çalıştı. Hala da Karadeniz’in şirin ilçesi Ünye’de mesleğine devam etmektedir. İki çocuğu bulunmaktadır. İlgi alanları arasında tarih, mitoloji, astronomi, politika ve çocuk edebiyatı vardır. Kitap yazmaktaki amacını ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin keyifle kitap okumalarını sağlamak ve onları beklenen bilim, teknoloji ve uzay çağına hazırlamak olarak belirtiyor.